AMP w Żeglarstwie Wilkasy 2009

Relacja z małym opóźnieniem lecz gorąco zapraszam do przeczytania 🙂

Akademickie Mistrzostwa Polski w Zeglarstwie – AZS Wilkasy 2009

107 załóg z 45 uczelni zgłosiło się do Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie w klasie Omega (standard). Zawody odbywały się w dniach 21-24 września 2009r. na wodach jeziora Niegocin. Wszyscy startowali w jednej kategorii. Z naszego okręgu w regatach wystartowały dwie załogi w składzie sternik Maciej Moch z załogą Krzysztof Morawski i Marcin Turbański (reprezentująca KŻ Energetyk) oraz sternik Robert Szymański z załogą Tomasz Elsner i Rafał Mielcarek

Pierwszego dnia regat wiatr był słaby i prowadzenie obejmowały omegi 'sportowe’, specjalnie do regat przygotowane. Był to dzień eliminacyjny, załogi podzielone zostały na dwie grupy a z każdej z nich awansowało do ‘złotej floty’ po 23 załogi reszta walczyła o dalsze miejsca w ‘srebrnej flocie’ . Niestety tylko jednej naszej załodze udało się awansować do ‘złotej floty’ w której sternikiem był Maciej Moch, awansowali na 14 miejscu.

Drugiego dnia siła wiatru znacznie wzrosła i dominować zaczęli 'prawdziwi żeglarze’ niekoniecznie na najlepszym sprzęcie.
Wiatr dochodził do 15m/s (do 7 stopni w skali Beauforte’a). Wywróciło się ponad 40 omeg, z 28-miu z nich Mazurskie WOPR 'zdjęło’ załogi i odwiozło do brzegu.  Pozostali sami postawili swoje jachty i mogli kontynuować wyścigi.
W tym dniu przeprowadzono 4 wyścigi nasza jedyna załoga w ‘złotej flocie’ popłynęła doskonale nie zaliczając wywrotki
i uplasowała się po tym dniu zmagań na wysokim 8 miejscu.

Trzeciego ostatniego dnia regat wiatr już nie był tak porywisty, w tym dniu odbyły się dwa wyścigi. Podsumowując w generalnej klasyfikacji indywidualnej załoga Maćka Mocha zajęła prestiżowe 10 miejsce plasując się w ścisłej czołówce Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie.

Pełna Galeria!

Groszek

1 thought on “AMP w Żeglarstwie Wilkasy 2009”

  1. Dobrze, że już nie tylko jedna załoga reprezentuje klub podczas 'wyjazdowych’ regat. 10 miejsce na tak wiele załóg wśród których było sporo regatowych 'nazwisk’ – zdecydowanie gratuluję tego wyniku!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.