Regaty o Puchar PZŻ

W dniach 28-30.05, w Pucku, odbyły się tradycyjne regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w klasach nieolimpijskich. Nasz klub był reprezentowany przez autora tego wpisu – Kubę Dworniczaka w klasie OK Dinghy.

Do regat w tej klasie zgłosiło się 19 zawodników z różnych stron kraju (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kęty, Wolsztyn, Konin, Mielno, Olsztyn)

Zawody rozpoczęły się w piątek – przewidziano trzy wyścigi. Wiatr zmieniał się od bardzo słabego w biegu pierwszym do umiarkowanego w ostatnim. Udało mi się dość dobrze żeglować w pierwszych dwóch wyścigach, gdy zająłem dwa razy 9 miejsce. W kolejnym zmęczenie i osłabienie chorobą dały się we znaki – miejsce 12.

Drugiego dnia regat wiatr był dość silny (dobre 4 B) – nie zdecydowałem się na zejście na wodę, ze względu na niemałe ryzyko wywrotki (co przy chorobie i zimnej wodzie nie mogło skończyć się dobrze…). W ten sposób w trzech wyścigach nie zostałem sklasyfikowany.

Niedziela – wiatr umiarkowany, idealny do żeglowania. Zaplanowano dwa wyścigi – w pierwszym po błędnym wyborze strony (przedostatnie miejsce na górnym znaku) udało się odzyskać trochę pozycji – ostatecznie 12 miejsce na mecie. W kolejnym – dobry start i niezłe żeglowanie (zwłaszcza na kursach pełnych) – w efekcie ponownie 9 miejsce.

Ostatecznie ukończyłem regaty na 14 miejscu – były szanse na nieco lepszy wynik – we wszystkich wyścigach, które ukończyłem, przypływałem na metę przed zawodnikiem który skończył regaty na miejscu 11tym. Cóż, liczy się także sama rywalizacja na wodzie, nie najgorsze żeglowanie – a przy kolejnych regatach na pewno będzie szansa rewanżu! 🙂

W galerii klubowej można zobaczyć zdjęcia z regat.