Regaty o Puchar Komandora KŻ KWB Konin

Dziś, tj. 28.08.2010 odbyły się regaty o Puchar Komandora klubu KWB Konin. Energetyka reprezentowały dwie załogi: Maciek Moch, Krzysiek Morawski, Marcin Turbański na POL 51 („Pasat”) oraz Mateusz Szczepaniak, Maciek Hetke i Paweł Linke na POL 52 („40-latka”). Obie ekipy startowały w klasie Omega Sport. Rozegrano 4 wyścigi przy zmiennym wietrze 1-3 B. Kolejność zmieniała się często, nie brakowało emocjonujących zdarzeń, taki jak wpadnięcie zawodnika do wody 😉 Ostatecznie załoga POL 52 zwyciężyła w klasie, a załoga POL 51 zajęła 3 miejsce – po awarii foka w ostatnim wyścigu.

Uzupełnienie: w regatach brał udział (i reprezentował nasz klub) także jacht „Apja” ze sternikiem Szymonem Pawlickim, który zajął 5 miejsce w klasie T-2.