Regaty o Puchar Prezesa ZE „PAK” SA

W dniu 4 września b.r. na Jeziorze Pątnowskim odbyły się Regaty o Puchar Prezesa ZE „PAK” SA – jeden z punktów programu obchodów Dnia Energetyka 2010. Organizatorem regat był Klub Żeglarski „Energetyk” działający przy ZE „PAK” SA. Część „lądowa” regat odbyła się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Gosławice”.

Przy postawionej wielkiej gali flagowej, po podniesieniu bandery Polskiego Związku Żeglarskiego, oficjalnych powitaniach, przemówieniach i otwarciu regat rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Zawodnicy toczyli „zaciętą walkę” o zajęcie jak najlepszego miejsca, przy słabym wietrze „wiejącym” z kierunku wschodniego o sile 1 m/s w porywach do 2 m/s. W sumie udało się przeprowadzić 2 biegi we wszystkich klasach.

Po zakończeniu wyścigów wszyscy uczestnicy regat zjedli pyszny bigos przygotowany przez Panie z AS PAK-u. Punkty zostały podliczone i ogłoszono wyniki. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

Ω Sport

– I miejsce – Mateusz Szczepaniak – POL52 – KŻ Energetyk

Ω Turystyczna

– I miejsce – Jakub Dworniczak – KN2 – KŻ Energetyk

– II miejsce – Piotr Śmietański – K2  – KŻ Energetyk

– III miejsce – Jacek Chmielewski – OKS Delfin

T1

– I miejsce – Jacek Wiśniewski – PZN098 – KŻ KWB Konin

– II miejsce – Leszek Glanowski – PZN039 – KŻ KWB Konin

– III miejsce – Bartosz Michalski – KN371 – KŻ Energetyk

T2

– I miejsce – Grzegorz Zimny – PZN106 – KŻ KWB Konin

– II miejsce – Marcin Bryl – PZN087 – Feniks Ślesin

– III miejsce – Przemysław Piechowiak – POL8741 – KŻ Energetyk

Dla zwycięskich załóg organizatorzy przygotowali puchary, dyplomy i drobne upominki. Puchary i dyplomy wręczył Pan Krzysztof Jędraszczyk – Wiceprezes Zarządu ds. Społecznych i Administracji. Po tej uroczystości nastąpiło oficjalne zamknięcie regat i opuszczenie bandery. Na zakończenie Pan Prezes Krzysztof Jędraszczyk podziękował za udział w regatach i zaprosił zebranych na przyszły rok na kolejne regaty organizowane z okazji obchodów Święta Energetyków.

Przygotował: Zbigniew Zimroz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.