Mistrzostwa Polski w klasie OK Dinghy

W dniach 10-12 września startowałem na Mistrzostwach Polski w klasie OK Dinghy, które rozgrywane były na akwenie Zatoki Gdańskiej, a bazą regat było Narodowe Centrum Żeglarskie w Gdańsku-Górkach Zachodnich (czyli praktycznie na krańcu świata 😉 ). Przez 3 dni przeprowadzono wszystkie zaplanowane wyścigi (9), mimo słabego i bardzo słabego wiatru (nie przekraczał 4 m/s a w większości wyścigów jakieś 1-2 m/s) – choć wymagało to długiego oczekiwania na wodzie – w piątek wracaliśmy do portu o godzinie 19tej, w sobotę – niewiele wcześniej. Dla mnie, przy mojej małej wadze jak na OK Dinghy, owe warunki były sprzyjające – dodatkowo dość ściśle, jak na regaty w Polsce 😉 , pilnowano przestrzegania przepisu 42 (’niedozwolone środki napędowe’), co także było dla mnie korzystne.

Ogólnie z każdym dniem pływało mi się coraz lepiej – mój średni wynik z poszczególnych dni to: 17, 11 i 8 – co w końcu dało 12 miejsce – jak do tej pory najlepsze, jakie osiągnąłem w mistrzostwach kraju OK Dinghy. Przy czym jeden z wyścigów współprowadziłem a w paru byłem w pierwszej 'trójce’ na znakach – niestety, brakowało troszkę prędkości (moja łódka ma 27 lat, a żagiel – 4) by takie miejsca utrzymać. Pierwszego dnia żeglowałem zbyt nerwowo i niewłaściwie regulowałem żagiel – co sprawiło, że wyniki były słabsze.

Ogólnie jestem zadowolony z uczestnictwa w imprezie – patrząc żartobliwie na wyniki – byłem pierwszym 'okejarzem’ z prowincji (tzn. spoza Stolicy Okeja – czyli Poznania oraz Warszawy) 😉

W regatach zwyciężył aktualny Mistrz Europy Bartek Rakocy przed Tomkiem Gajem oraz Antkiem Pawłowskim, pełne wyniki są tutaj: http://okd.org.pl/wyniki/POL-Nats_2010.htm, a w galerii klubowej można zobaczyć kilka zdjęć z zakończenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.