Regaty Otwarcia Sezonu 2012- relacja

W dniu święta  Matki przy słonecznej pogodzie odbyły się  na jeziorze Mikorzyńskim regaty okręgowego otwarcia sezonu. Na regatach tych wystartowały 3 załogi z naszego klubu: Tomasz Hetke w klasie T-2 na Alkonie, Mateusz Szczepaniak w klasie Omega Sport na 40- Latce oraz Maciej Hetke w klasie Omega Sport na Pasacie.

Przy wietrze 2(na szkwałach 3) w skali Beauforta rozegrane zostały 3 biegi.
W pierwszym biegu w klasie Omega Sport  po długiej i emocjonującej walce wygrała załoga Heciola wyprzedzając załogę Matełki i Andrzeja Dębowskiego, natomiast załoga Tomasza Hetke w swojej klasie uplasowała się na 2 pozycji. Więcej emocji pojawiło się  w 2 biegu  kiedy to po nawrotce na boji nr 2 nawiązała się walka  o  2 pozycje w biegu  pomiędzy 40-latka( płynęła na 2 pozycji) i Pasatem( atakującym z 3 pozycji), wyniku tej bratobójczej walki i nagłego (białego?;p) silnego szkwału z lewej burty fok 40 -latki zaczął działać na wsteczu co spowodowało świński przechył  a w dalszej konsekwencji doszło do wywrotki, widząca to załoga Pastata postanowiła być fair play  i po około 15 sekundach spotkało ją to samo. Służby ratunkowe szybko  przybyły na miejsce wywrotek, ale niestety nie mieli oni doświadczenia przy stawianiu łódek i cała  akcja stawiania łodzi trwała dosyć długo  ok. 45 minut, po tym udało się dopłynąć( szczególnie pasatowi bardzo się udało nie zatonąć) na przerwe  do brzegu. Bieg wygrał oczywiście załoga Andzeja, natomiast w swojej klasie  załoga Alkony rownież zajęła 2 miejsce. Na miejscu  zaczała się akcja wybierania  wody z Pasata ponieważ woda dostała się pomiędzy pokłady. Niestety przerwa kończyła się i w skutek tego iż z załogi 40 latki ostał się tylko sternik  ponieważ jego załoganci musieli  opuścić regaty, a z Pasata nie udało się jeszcze wybrać całej wody  doszło do połączenia sił 2 sterników i  załodze Mateusz Szczepaniak, Maciej Hetke udało się na 40 latce wygrać 3 bieg wyprzedzając Andrzeja, natomiast załoga Alkony zajęła w klasie T-2 2 miejsce. Ostatecznie regaty po 3  biegu zakończono i nasze klubowe załogi zajeły:

W klasie T-2  załoga Tomasza Hetke 2 miejsce

W klasie Omega Sport  załoga Mateusza Szczepaniaka 2 miejsce

W klasie Omega Sport załoga Macieja Hetke 3 miejsce

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.