Rejs: Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa) – Wyspy Baleary (Majorka)- Weekend majowy.

1 maja Dzień Trzynasty


kadyks

Oj działo się w poprzednie dni, działo, nie dosyć ,że wiatr przeciwny to jeszcze bardzo silny w szkwałach dochodził do 7⁰ B.  O 10:00 miejscowego czasu wchodzimy do Kadyksu. Przepłynęliśmy 750 Mm, o 200 Mm więcej niż planowaliśmy ( to wynik halsowania ). No i mamy dwa dni spóźnienia. W Kadyksie planowana jest wymiana załogantów : jeden kolega schodzi na ląd  a inny w jego miejsce zostaje zaokrętowany. Ten drugi czaka na nas w hotelu i korzysta z uroków hiszpańskiej wiosny. Dobrze że kolega schodzący na ląd założył rezerwę czasową – jego bilet jest na 3 maja – więc spokojnie zdąży na samolot. Mamy informację, że pomału nasi bliscy byli lekko zaniepokojeni, brakiem informacji od nas,  to dobrze , znaczy się tęsknią. W zęzie ocean zostawił dużo wody i tak cały jacht trzeba przewietrzyć. Gorąca kąpiel  to jest to, co tygryski lubią najbardziej na świecie. Długo tu nie postoimy, bo trzeba nadrobić stracony czas. Wychodzimy jeszcze tego samego dnia o 18:00 . Kierunek Ceuta . Gibraltar musimy minąć  (za mało czasu ) no cóż może kiedyś …….

2  maja Dzień  Czternasty

Ceuta_desde_el_Monte_Hacho,_2008

 80 Mm i jesteśmy w Ceucie, prawie całą trasę pokonujemy na silniku, znów wiatr przeciwny. W cieśninie gibraltarskiej ruch statków jak na deptaku w Ciechocinku a my w poprzek miedzy nimi. Cudnie jest mijać takie kolosy o parę kabli .

3  maja Dzień Piętnasty 

Należy nam się odpoczynek, więc poprzedni dzień spędziliśmy na zakupach
( strefa wolnocłowa – jak to dobrze że Hiszpania ma kolonie ), korzystamy z afrykańskiego słońca i sączymy drinki. Uzupełniamy tez paliwo i wodę pitną. 11:00 wychodzimy , kierunek Kartagena,  wiatr 3⁰B

5  maja Dzień Siedemnasty 

ibiza

Nie zobaczyliśmy Kartageny, wiatr bardzo słaby, szkoda nam paliwa, więc decydujemy by płynąc prosto na Ibizę.  08:00 jesteśmy na miejscu. Wszyscy szykujemy się na zwiedzanie wyspy, przecież do końca rejsu ostało tylko 4 dni. Z Ceuty dołożyliśmy następne 440 Mm do naszego licznika.

Cdn….

Maciej  Hetke

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.