Sezon Żeglarski 2014 rozpoczęty!

 

fot: lm.pl
Fot. lm.pl

W dniu 17.05.2014 tradycyjnie rozpoczęliśmy sezon nawigacyjny 2014 regatami, które odbywały się na naszej przystani.
Otwarcie regat odbyło się około godz. 10:00 w czasie uroczystości  otwarcia minutą ciszy( przy opuszczonej do połowy banderze) uczciliśmy odejście na wieczną wachtę prekursora żeglarstwa na ziemiach konińskich oraz wieloletniego członka zarządu naszego klubu  Ś.P. Jerzego Danielaka.

Podczas otwarcia wręczono z okazji okrągłego jubileuszu  50 lecia komandorowania naszemu klubowi  Komandorowi  Stanisławowi Arasimowiczowi pamiątkowy obraz ( przedstawiający Elabora pod pełnymi żaglami), a także oficjalnie przywitano załogę K.Ż. Energetyk , która w dniach 19.04-10.05 odbyła rejs na wodach Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego.

        Pierwszy bieg regat wystartował o 10.30 podczas którego 11 załóg ścigało  się w  5 klasach( 3 załogi w kl.Ω sport, 2 załogi w kl.Ω standard, 2 w klasie T2, 2 w klasie T3 oraz 2 w klasie Open)  przy wietrze 3-4 B. Po I biegu  pogoda nas  nie rozpieściła i z prezentowała nam ulewny deszcz, przez co start do II biegu został odroczony do godziny 12.00. O godz. 12.00 komisja sędziowska ustaliła start II biegu na  godzinę 12.20, podczas biegu wiatr nadal oscylował  w sile od  3-4B.
Po zakończeniu II biegu około godziny 13.15 wystartował III bieg. Około godziny 14.00 regaty skończyły się i uczestnicy po sklarowaniu swoich łódek udali się na posiłek, po którym ok. godz. 15.00 oficjalnie podsumowano i zamknięto regaty.  Nasz K.Ż energetyk reprezentowały 3 załogi które zajęły ostatecznie miejsca:

  • Załoga Renaty Balcerczak – II miejsce w KL. Ω Standard  zdobyte na  Zefirze
  • Załoga Piotra Kotlewskiego  – I miejsce w Kl. T3 zdobyte na Catherinie
  • Załoga Macieja Hetke – I miejsce w Kl. Ω Sport zdobyte na Pasacie

Pełne wyniki zawodów

Relację spisał Maciej Hetke

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.