KŻ Energetyk | Klub Żeglarski w Koninie

CAT | regaty

sie/15

31

Zapraszamy na regaty!

11914243_1009507072406081_3169726457652555467_o

No tags

Ogłoszenie o regatach Mistrzostwa WII-page-001Ogłoszenie o regatach Mistrzostwa WII-page-001

No tags

pp2014-page-001 (1)

No tags

 

fot: lm.pl

Fot. lm.pl

W dniu 17.05.2014 tradycyjnie rozpoczęliśmy sezon nawigacyjny 2014 regatami, które odbywały się na naszej przystani.
Otwarcie regat odbyło się około godz. 10:00 w czasie uroczystości  otwarcia minutą ciszy( przy opuszczonej do połowy banderze) uczciliśmy odejście na wieczną wachtę prekursora żeglarstwa na ziemiach konińskich oraz wieloletniego członka zarządu naszego klubu  Ś.P. Jerzego Danielaka.

Podczas otwarcia wręczono z okazji okrągłego jubileuszu  50 lecia komandorowania naszemu klubowi  Komandorowi  Stanisławowi Arasimowiczowi pamiątkowy obraz ( przedstawiający Elabora pod pełnymi żaglami), a także oficjalnie przywitano załogę K.Ż. Energetyk , która w dniach 19.04-10.05 odbyła rejs na wodach Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego.

        Pierwszy bieg regat wystartował o 10.30 podczas którego 11 załóg ścigało  się w  5 klasach( 3 załogi w kl.Ω sport, 2 załogi w kl.Ω standard, 2 w klasie T2, 2 w klasie T3 oraz 2 w klasie Open)  przy wietrze 3-4 B. Po I biegu  pogoda nas  nie rozpieściła i z prezentowała nam ulewny deszcz, przez co start do II biegu został odroczony do godziny 12.00. O godz. 12.00 komisja sędziowska ustaliła start II biegu na  godzinę 12.20, podczas biegu wiatr nadal oscylował  w sile od  3-4B.
Po zakończeniu II biegu około godziny 13.15 wystartował III bieg. Około godziny 14.00 regaty skończyły się i uczestnicy po sklarowaniu swoich łódek udali się na posiłek, po którym ok. godz. 15.00 oficjalnie podsumowano i zamknięto regaty.  Nasz K.Ż energetyk reprezentowały 3 załogi które zajęły ostatecznie miejsca:

  • Załoga Renaty Balcerczak – II miejsce w KL. Ω Standard  zdobyte na  Zefirze
  • Załoga Piotra Kotlewskiego  – I miejsce w Kl. T3 zdobyte na Catherinie
  • Załoga Macieja Hetke – I miejsce w Kl. Ω Sport zdobyte na Pasacie

Pełne wyniki zawodów

Relację spisał Maciej Hetke

No tags

maj/14

9

Regaty Otwarcia Sezonu!

Og_oszenie_o_regatach_2014_

No tags

barborka

 

Zapisy do regat u Tomasza Hetke do dnia 15 listopada:

  • warunkiem udziału w regatach na sprzęcie klubowym będzie konieczność ewentualnego zwodowania jachtu przed regatami oraz obowiązkowe wyciągnięcie jachtu wraz z jego umyciem i wstawieniem do hangaru w dniu następnym po zakończeniu regat,
  • klub opłaca wpisowe do regat dla wszystkich zgłoszonych członków klubu,
  • klub opłaca ubezpieczenie na regaty dla zgłoszonych członków klubu i jachtów klubowych
  • Pozostałe opłaty ( bilety wstępu na koncert, udział w  imprezach w dniu 23 listopada ) dla członków klubu nie zapisanych do regat, nie będą dofinansowane przez klub.

 Zapraszamy!

No tags

1. Termin i miejsce regat

Regaty odbędą się w dniu 12.10.2013 r. na akwenie j. Pątnowskiego w klasach: 470 ,omega sport , omega standard , T1 , T2 , T3 , Open , Optimist  . Warunkiem  dla uruchomienia regat w klasie jest zgłoszenie min. 3 załóg. Szczegóły w instrukcji żeglugi w dniu regat. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany ilości klas w zależności od ilości zgłoszonych zawodników. Regaty zaliczane do GPJK .

2. Organizatorzy regat

Organizatorami regat jest Klub  Żeglarski przy KWB “KONIN”, Koniński Okręgowy Związek Żeglarski

3. Przepisy

3.1 Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi ISAF, PZŻ, instrukcją żeglugi ,  oraz komunikatami Komisji Sędziowskiej.

4. Uczestnictwo w regatach

4.1 W regatach mogą uczestniczyć wszyscy żeglarze.

4.2 Uczestnicy powinni posiadać odpowiednie uprawnienia .

4.3 Zawodnicy startują w regatach na własne ryzyko i odpowiedzialność.

5. Zgłoszenia i wpisowe do regat

5.1 Wpisowe do regat wynosi 20,00 zł od osoby  .

5.2 Zgłoszenia i wpisowe do regat przyjmowane będą  w dniu regat .

6. Program regat

6.1  Przyjęcie zgłoszeń z wpisowym  dnia 12.10.2013  od godz. 9:00 – 09:45

6.2  Rozpoczęcie regat na przystani KŻ Kopalni “KONIN” w dniu 12.10.2013 r. o godz.10.00.

   Odprawa  sterników godz.10:15

6.3          Start do I wyścigu ok. godz. 11:00

6.4                   Start do kolejnych wyścigów   z wody

6.5                    Pomiędzy wyścigami  posiłek dla uczestników  zapewniany przez

organizatorów.

6.6                     Po regatach  ok. godz. 17:30  oficjalne ogłoszenie wyników i rozdanie nagród .

6.7            Nagrody – puchary za zajęcie miejsc od pierwszego do trzeciego w

poszczególnych klasach .

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE W ZALEŻNOSCI OD WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH  ORAZ  DECYZJI KOMISJI REGATOWEJ

 

Konin-Pątnów , dnia 01.10. 2013r                                                               Zapraszamy

No tags

paź/13

7

Regaty w Wolsztynie

DSCN1213Nad ranem 28.09.2013 wyjechaliśmy w składzie:

Mateusz Szczepaniak -  sternik

Maciej Hetke –  szotowy

Paweł Linke – balast

Na regaty zakończenia sezonu,  o Puchar Wolsztyna organizowane  przez Wolsztyński Klub Żeglarski, który swoją siedzibę ma w Niałku Wielkim nad  Jeziorem Berzyńskim. Po przyjeździe na miejsce, zapisaniu się do regat i  bardzo miłym przywitaniu nas  przez organizatorów, rozpoczęliśmy przygotowanie ,,40 Latki” do regat. Około  godziny 10.30 nastąpiło uroczyste otwarcie regat, na którym był przedstawiciel władz Wolsztyna, po otwarciu okazało się iż w naszej klasie Omega zapisały się łącznie z nami tylko 2 łódki co oznaczało, że nasza klasa nie została  otwarta. Mimo  to postanowiliśmy popłynąć i pościągać się z naszymi konkurentami, pierwszy bieg z dwóch jakie miały miejsce 1 dnia regat  puszczono dopiero koło 14 gdyż wcześniej na jeziorze panowała Flauta. Omegi zostały puszczone razem z łódkami kabinowymi jako ostatnie przed nami startowały klasy : Hornet, Optymisty, Ok Dinghy, Europa. Na koniec pierwsze biegu przypłynęliśmy na metę przed naszymi konkurentami, niestety pomiędzy 1 a 2 biegiem zdecydowali się oni spłynąć do keji  i zrezygnowali ze startu w 2 biegu , który wystartował około godziny 15. Po biegu na brzegu na uczestników czekała zupa gulaszowa oraz ciasto drożdżowe, a wieczorem na ternie ośrodka odbyła się impreza żeglarsko-integracyjna. Drugiego dnia regat (29.09.2013) pogoda była bardziej żeglarska gdyż przy słońcu i wietrze 2  w skali Beauforta od godziny 11.30 zostały rozegrane 3 biegi, niestety nasi przeciwnicy nie stawili się dlatego też  tego dnia  ścigaliśmy się sami ze sobą. Regaty zakończyły się około 14.30 na brzegu na zawodników czekał już rosołek, kiełbaska z grilla oraz ciasto drożdżowe. O godzinie 15 odbyło się  uroczyste zamkniecie regat z udziałem Burmistrza Wolsztyna na którym wręczono puchary 3 najlepszym załogą  z każdej  z  otwartych klas, w klasie Optymist oraz Europa  oprócz klasyfikacji ogólnej osobno  była  również prowadzona klasyfikacja dziewcząt i chłopców. Po zamknięciu regat z klarowaliśmy łódkę i po pożegnaniu z organizatorami ( Szczególne pozdrowienie i podziękowania dla Mariusza;) ) około 17 udaliśmy się w podróż do Gosławic po drodze odwiedzając dęby w Rogalinie.

Relację spisał: Maciej Heciol Hetke.

 

No tags

DSC_0429

W dniu 7.09.2013 r. na Jeziorze Pątnowskim odbyły się Regaty o Puchar Prezesa ZE „PAK” SA, które wpisały się już na stałe do programu obchodów Dnia Energetyka. Regaty rozpoczęły się od uroczystego podniesienia bandery Polskiego Związku Żeglarskiego. W tym roku podczas ceremonii otwarcia, miało miejsce szczególne wydarzenie, a mianowicie na ręce Komandora Klubu Żeglarskiego Energetyk przy ZE „PAK” SA wręczone zostało podziękowanie z Domu dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie za zorganizowanie DNIA DZIECKA pod hasłem „Żeglarze dzieciom”. Przy tej okazji warto wspomnieć, bo nie wszyscy chyba wiedzą, że patronem żeglarzy jest św. Mikołaj, ale my żeglarze-energetycy, w tym dniu skłaniamy się bardziej ku świętemu, który jest Patronem Energetyków. I tym razem nasz św. – św. Maksymilian Maria Kolbe na pewno czuwał nad przebiegiem regat i zapewnieniem „żeglarskiej” pogody. Nie było żadnych kolizji i incydentów. Pogoda była słoneczna a wiatr o sile w „porywach” do 30B wiał z kierunku SE. Warunki wręcz wymarzone do uprawiania żeglarstwa. W regatach wzięły udział 24 załogi w siedmiu klasach. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech wyścigach. Wyniki przedstawiają się następująco:

Omega turystyczna:

I – miejsce – Balcerczak Renata  – KŻ Energetyk przy ZE „PAK” SA

II – miejsce – Glanowski Hubert – Delfin Ślesin

III – miejsce – Olejniczak Jacek – Druh Mikorzyn

Omega Sport:

I – miejsce – Śmietański Piotr – KŻ Energetyk przy ZE „PAK” SA

II – miejsce – Dębowski Andrzej – KŻ Bryza

Turystyczna T1:

I – miejsce – Kamiński Kacper – KŻ KWB

II – miejsce – Kamiński Robert – KŻ KWB

III – miejsce – Tomczyk Magdalena – KŻ Energetyk przy ZE „PAK” SA

Turystyczna T2:

I – miejsce – Zimny Grzegorz – armator prywatny

II – miejsce – Wapniarski Stanisław – KŻ Bryza

III – miejsce – Piechowiak Przemysław – KŻ Energetyk przy ZE „PAK” SA

Turystyczna T3:

I – miejsce – Andrzejewski Bogdan – armator prywatny

II – miejsce – Czajkowski Paweł  – KŻ KWB

III – miejsce – Wolbach – Gołębiowska Anna – KŻ Energetyk przy ZE „PAK” SA

Klasa otwarta – Open:

I – miejsce – Włodarek Mateusz – Druh Mikorzyn

II – miejsce – Włodarski Rafał  – KŻ Energetyk przy ZE „PAK” SA

III – miejsce – Płóciennik Andrzej – Old Boat Keya

Klasa OPTIMIST:

I – miejsce – Gray Paweł – Pol – Yachting

 

Po zakończeniu wyścigów, przy dźwiękach szant, wszyscy uczestnicy regat zjedli żeglarski posiłek ugotowany i wydany przez Panie z AS PAK-u OW Przystań Gosławice. Dla zwycięskich załóg organizatorzy przygotowali puchary, dyplomy i nagrody. Po tej uroczystości nastąpiło oficjalne zamknięcie regat i opuszczenie bandery. Na zakończenie organizator podziękował wszystkim za udział i zaprosił zebranych na przyszły rok, na kolejne regaty z okazji obchodów Święta Energetyków.

Zarząd Klubu Żeglarskiego

„Energetyk” przy ZE „PAK” SA.

No tags

lip/13

7

PPJK Kosewo- relacja

29 – 30.06.2013r.
XIII REGATY  O  PUCHAR STAROSTY  SŁUPECKIEGO
 „ Na powitanie wakacji ” 

2013

Udział w XIII regatach „Na powitanie wakacji” zaowocował  pozytywnym zmęczeniem, letnią opalenizną, a co najważniejsze – doświadczeniem i zaszczytnym drugim miejscem…

Skład załogi:

  • Mateusz Szczepaniak – sternik
  • Piotr Śmietański
  • Renata Balcerczak

 

Regaty odbyły się w dniach 29-30.06.2013r. na akwenach jeziora Powidzkiego w Kosewie na ośrodku „HORN”. Na miejsce przyjechaliśmy przed godz. 900 rano, aby –  w razie potrzeby – mieć czas np.: na przygotowanie jachtu , jak się później okazało czas ten był niezbędny.

Zgłaszając się do biura regat dowiedzieliśmy się, że 40 – latka jest jedyną łajbą w klasie Omega Sport, a minimalna liczba jachtów do utworzenia klasy wynosi 4. Nie pozostało nam nic innego, jak dociążyć jacht o 50 kg. Jedyny problem stanowił brak ciężarków. Piotrek wyjechał w poszukiwaniu złomu, pozostała część załogi taklowała jacht.

Czas płynął nieubłagalnie, jacht niegotowy, a 50 dodatkowych kilo nadal nie ma. Właśnie w takich chwilach człowiek docenia swoją przezorność…

Kiedy już zdobyliśmy ciężary, staraliśmy się ulokować je (na wszelkie sposoby) w łódce. Misja była łatwa do zrealizowania tylko z pozoru (2/3 załogi ryzykowało utratą palców). Kiedy już owa misja miała zostać podpięta pod rubrykę „ wykonane”, doszła do nas wiadomość o utworzeniu klasy dla Omegi Sport – startowało 5 załóg…

Uroczyste rozpoczęcie regat i przywitanie żeglarzy przypadło na godz. 10, gdzie przywitał nas starosta słupecki – Mariusz Roga.

Ostatnie przygotowania, pogoda dopisuje, słoneczko przygrzewa, zmienny, niestały  wiatr 2-3oB, niedługo rozpocznie się pierwszy bieg…

Trasa regat była nieskomplikowana o układzie trójkąt i śledź, mijaliśmy po kolei boje 1, 2, 3, 1, 3.

Wystartowaliśmy w samo południe. Pierwszy bieg zapowiadał się dość ciekawie; ostatnie sekundy przed startem były niesamowicie chaotyczne – większość jachtów czaiła się przy statku komisji sędziowskiej, może w poszukiwaniu pomysłu na start, może starała się znaleźć wiatr wśród rywali, ale pewności nie mieliśmy.

W każdym bądź razie wystartowaliśmy niemalże wzorcowo, rozpędem mijając boję startową. Niestety, nie udało się utrzymać prowadzenia- wpłynęliśmy na metę jako drudzy.

Kolejne biegi nie różniły się znacząco między sobą, a poziom konkurencji był bardzo wyrównany; jednak wysunęliśmy się na prowadzenie i w pierwszym biegu zdobyliśmy 2 miejsce. Później przyszła pora na kolejne biegi, gdzie osiągnęliśmy kolejno: 2, 4, 4 miejsce.

Niemiłym zaskoczeniem było zachowanie niektórych załóg, które „na siłę” próbowały wpłynąć między żaglówki w poszukiwaniu jak najkorzystniejszych miejsc do startu, wskutek czego 40 wróciła z kolejnymi obiciami na kadłubie.

Po zakończeniu sobotnich wyścigów spłynęliśmy na plażę, sklarowaliśmy jacht, po czym udaliśmy się na smaczny poczęstunek. Podczas posiłku panowała miła i spokojna atmosfera, może przyczyniło się do tego zmęczenie wszystkich uczestników i kolejki na miarę PRL-u.

Cały czas towarzyszyła nam muzyka, która zwiastowała dobrą zabawę i udany koncert szantowy. W duchu morskich opowieści dotrwaliśmy do następnego dnia, który zapowiadał się równie dobrze.

Poranny deszczyk niósł za sobą mimowolne odświeżenie, jednak wszystko wyschło do rozpoczęcia kolejnych biegów. Było zdecydowanie chłodniej niż w poprzedni dzień (ok. 160C), ale wiadomym jest, że pogoda jest bardzo dobra, albo bardzo dobra – więc było rewelacyjnie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, fakt, że wiatr wiał z siłą 4 stopni w skali Beauforta.

Tak przebrnęliśmy przez dwa kolejne biegi, w których zdobyliśmy 2 i 4 miejsce.

W niedzielę woda, wiatr i żaglówki wymagały zarówno od sterników, jak i załóg, wykazania  się wiedzą i umiejętnościami w zakresie pływania regatowego. Dwie z ponad 40 łodzi zaliczyły wywrotkę, jednak ich załogi same poradziły sobie z postawieniem jednostek. Większość załóg zdecydowało się na klasyczne pokonanie trasy, jednak były i takie, które postawiły na pływanie na trapezie.

Po zakończeniu biegów po raz kolejny zostaliśmy poczęstowani sytym posiłkiem, po raz kolejny w miłej atmosferze.

Uroczyste zakończenie imprezy nastąpiło o godz. 15. Każdy z żeglarzy otrzymał pamiątkowy dyplom, miejsca  na podium nagrodzono także dyplomem i pucharem. Dodatkowo każda z załóg przy rejestracji wypisywała bon, który brał udział w losowaniu, dzięki czemu można było wrócić z atrakcyjnymi nagrodami…

Wiadomym jest, że to co dobre, dobrze się kończy – tak było i w tym przypadku. Zadowoleni z możliwości:  sprawdzenia siebie, powrotu do zdrowej rywalizacji i skorzystania żeglarskiego ducha regat – wróciliśmy do domu

Relację spisała: Renata Balcerczak

No tags

Older posts >>

Theme Design by devolux.nh2.me